top of page

Aude
Herlédan

Y'a de la joie - Aude Herlédan - 1831ArtGallery.jpeg

Aude Herlédan, urodziła się w Paryżu w 1966 roku. Po spędzeniu dzieciństwa w Kinszasie w Kongo i okresu dojrzewania w Paryżu, wyjechała sama, aby kontynuować naukę w Londynie.

Tam decydujące spotkanie z Samuelem-Francisem Clappem, amerykańskim kolekcjonerem sztuki, skłoniło ją do studiowania sztuki użytkowej. Wstąpiła do École Estienne w Paryżu, gdzie ukończyła grafikę w 1989 roku. W tym samym roku Aude Herlédan wygrała konkurs Parsons School w Nowym Jorku.

 

Zarówno w życiu, jak i w swojej twórczości, Aude Herlédan zawsze starała się poszerzać swoje horyzonty, zarówno poprzez podróże, jak i spotkania. Po ukończeniu studiów przeniosła się do Recife, a następnie do Manaus w Brazylii, aby żyć w społeczności artystów. Następnie prowadziła misje artystyczne dla Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nairobi w Kenii. Tam poznała amerykańskiego fotografa Davida Blumenkrantza, z którym założyła laboratorium fotograficzne dla kenijskich dziennikarzy. W 1990 roku Aude Herlédan wykonała liczne reportaże fotograficzne w Afryce Wschodniej we współpracy z kenijskim Ministerstwem Kultury.

 

Po powrocie do Paryża w 1992 roku, Aude Herlédan rozpoczęła karierę jako dyrektor kreatywny w agencji reklamowej, gdzie projektowała kampanie dla największych międzynarodowych marek. Oprócz stymulującej kariery studiowała rysunek aktu w École Nationale des Beaux-Arts de Paris i historię sztuki w École du Louvre. Przez lata Aude Herlédan nigdy nie przestała malować, Aude Herlédan nigdy nie przestała rozwijać swojej artystycznej ekspresji poprzez malarstwo i rzeźbę. Jej źródła inspiracji są liczne, a jej nienasycona ciekawość jest karmiona wszystkimi formami ekspresji artystycznej: literaturą, tańcem, kinem, muzyką, fotografią.

 

Aude Herlédan mieszka obecnie w Paryżu i w Sologne, gdzie ma swoje studio. Jej prace są reprezentowane w Paryżu przez 1831 Art Gallery i 9 innych międzynarodowych galerii, w tym galerię Rosenberg&Co w Nowym Jorku. Jej prace można również zobaczyć na najważniejszych międzynarodowych targach i wydarzeniach sztuki współczesnej (Art Paris, BRAFA, Moderne Art Fair, Salon du Dessin, Fine Art - Biennale de Paris...). Jej prace są śledzone przez wielu kolekcjonerów, kuratorów i projektantów z pięciu kontynentów.

WYBRANE PRACE

bottom of page