WYSTAWY
WARSZAWA | 6 - 20 CZERWCA 2019
Mariusz Szydeł - Pompeje
Wystawa prac o nazwie Pompeje jest poświęcona pamięci miastu, które w wyniku eksplozji Wezuwiusza, zostało pokryte gorącą lawą i popiołem wulkanicznym, a temperatura powietrza podniosła się do 600 stopni Celsjusza.
Prawie siedemnaście wieków później w Pompejach rozpoczęły się prace wykopaliskowe. Archeolodzy zaczęli odkrywać zalane przez Wezuwiusza miasto . Do najważniejszych odkryć dokonanych w Pompejach należą bogato zdobione dzieła sztuki, przedmioty codziennego użytku oraz malowidła ścienne.
WARSZAWA | 17 - 31 STYCZNIA 2019
Wocial i Tuszyńska-
Mów do mnie zabawkami
Każdy z obiektów jest metaforą utrwalenia zapisu dialogu między autonomicznym dla danej jednostki światem wewnętrznym (doświadczeniami, emocjami) a wpływami zewnętrznymi (otoczeniem, relacjami z innymi ludźmi). Nawiązujące do zabawek formy zostają spreparowane do tego stopnia, że zyskują nowe znaczenia i tym samym poprzez różne konfiguracje budują nowe konteksty, symbolizujące indywidualny język oraz świat danej jednostki.
WARSZAWA | 14 -28 CZERWCA 2018
Aude Herledan - Respiration
Aude Herledan zaprezentowała w Sarapata Art Gallery swoje najważniejsze prace tj. „Respiration“ , „Cage“, „Beating Heart“, „Equanimite B“.
Prace abstrakcyjne wykonane zostały poprzez użycie techniki mieszanej. Jest to farba przeznaczona do gruntowania oraz specjalna farba przygotowana przez historyczny dom w Paryżu, który przygotowuje na potrzeby Aude idealny pigment. Nazwa tej farby to laquer, przygotowana jest wyłącznie dla artystki Aude Herledan.
Jej prace odnoszą się do wszystkich czynników życia. Niebieski kolor oznacza wodę, natomiast czerwony krew czyli życie. Krew tutaj nie ma znaczenia perioratywnego, wręcz przeciwnie – oznacza, że życie się toczy. Kompozycję tych dwóch kolorów a jednocześnie dwóch energii można zobaczyć na obrazie „Respiration“.
WARSZAWA | 14 -28 CZERWCA 2018
Barbara Łuczkowiak - Ślad
Barbara Łuczkowiak realizuje gobeliny, collage, obrazy na wybranych materiałach. Ta zmienność podłoża, na którym komponuje, jest ważna dla Jej wyobraźni. Zafascynowana jest światłem - o różnych natężeniach i ich pulsacjach. Malarstwo tego zjawiska realizuje posługując się zmiennymi technikami i fakturami.
Kompozycje są nokturnami tajemnicy - syntezą światła i śladami pamięci. Rozgrywająca się akcja światła i przestrzeni obrazu przypomina mapę planet i odbić na wodzie gasnących pożarów.
WARSZAWA | 19 - 26 KWIETNIA 2018
Joanna Sarapata -
Kobieta w chaosie
Każda kobieta żyje trochę w chaosie i zwariowanym świecie. Te czynniki, jak sama artystka powiedziała, miały ogromny wpływ na jej twórczość i bezpośrednie przełożenie na najnowszą kolekcje obrazów zatytułowanych “Kobieta w chaosie”.